2EZ7.5D2/TR8
Microsemi Corporation
Producto No:
2EZ7.5D2/TR8
Descripción:
DIODE ZENER 7.5V 2W DO204AL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 5 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2 Ohms