2SCR372PHZGT100Q
Rohm Semiconductor
Producto No:
2SCR372PHZGT100Q
Paquete:
SOT-89
Descripción:
TRANS NPN 120V 0.7A SOT89
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 220MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 700 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 50mA, 500mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 120 V
Supplier Device Package SOT-89
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-243AA
Power - Max 500 mW
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 100mA, 5V