305-BCR12H-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
305-BCR12H-O
Descripción:
PMI .190" LED 12V TAB DIFF RED
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 30
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA