305-BG120-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
305-BG120-O
Descripción:
PMI .190" LED 120V TAB CLEAR GRE
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style -
Series 30
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 3.5mA