Hogar / Tape / 310-BLACK-12"X60'
minImg
310-BLACK-12"X60'
3M
Producto No:
310-BLACK-12"X60'
Fabricante:
3M
Descripción:
RESL MED SLIP RESIST BLK 12"X60'
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 86°F (15°C ~ 30°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Plastic Film, Silicone Rubber
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0461" (46.1 mils, 1.170mm)
Series Safety-Walk™ 300
Length 60' (18.3m) 20 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 14°F ~ 175°F (-10°C ~ 79°C)
Shelf Life 36 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 12.00" (304.80mm)