3100-40U10999AT
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
3100-40U10999AT
Descripción:
RELAY CONTACTOR 4PST 40A 240V
En stock : 35
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Coil Power 9.5VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 520Ohms
Must Release Voltage 40 VAC
Product Status Last Time Buy
Contact Form 4PST-NO (DM) (4 Form X)
Series 3100, Products Unlimited
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 177 VAC