3100Y30T9777CY
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
3100Y30T9777CY
Descripción:
RELAY 30A 3P 120V MOD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Coil Power 79.9W
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 667 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 180Ohms
Must Release Voltage 20 VAC
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (DM) (3 Form X)
Series 3100
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 88 VAC