3150W203P
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
3150W203P
Descripción:
TRIMMER 20K OHM 0.2W J LEAD TOP
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.165" x 0.150" Face (4.20mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 20 kOhms
Series 3150, Citec
Power (Watts) 0.2W, 1/5W