315SM00AR
Altech Corporation
Producto No:
315SM00AR
Fabricante:
Altech Corporation
Descripción:
FUSE SQUARE 315A 660VAC RECT
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications -
Response Time Fast Blow
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 315A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 2.165" L x 1.102" W x 1.969" H (55.00mm x 28.00mm x 50.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 660 VAC