322-HCS5P2-100
TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
322-HCS5P2-100
Descripción:
CONN PIN RCPT SOLDER
Guía del usuario
Insertion Force 0.89N
Tail Type No Tail
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Pin Hole Diameter -
Socket Depth -
Tail Diameter -
Accepts Pin Diameter -
Contact Finish Thickness 24.8µin (0.63µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Product Status Active
Series HOLTITE
Mounting Hole Diameter 0.044" (1.12mm)
Length - Overall 0.100" (2.54mm)