322-HCS5P3-100LF
TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
322-HCS5P3-100LF
Descripción:
CONN PIN RCPT SOLDER
Tail Type No Tail
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tail Diameter -
Accepts Pin Diameter -
Contact Finish Thickness 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish Tin
Termination Solder
Product Status Obsolete
Series HOLTITE
Mounting Hole Diameter 0.044" (1.12mm)
Length - Overall 0.100" (2.54mm)