34-GLP120-CYO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
34-GLP120-CYO
Descripción:
PMI .190" LED 120V TAB CLEAR GRE
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 2.1mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series 30
Type LED
Voltage 120V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 6.35mm Dia