34-RLP12H-CRO
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
34-RLP12H-CRO
Descripción:
PMI .190" LED 12V TAB CLEAR RED
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 50°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 2.1mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Flat Top
Series 30
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 635nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Lens Size 6.35mm Dia