Hogar / Tape / 355-CLEAR-48MMX50M
minImg
355-CLEAR-48MMX50M
3M
Producto No:
355-CLEAR-48MMX50M
Fabricante:
3M
Descripción:
CLEAR 48MM X 50M BULK
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 39°F ~ 79°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0035" (3.5 mils, 0.089mm)
Series Scotch® 355
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 32°F (0°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)