355NH2GL
Altech Corporation
Producto No:
355NH2GL
Fabricante:
Altech Corporation
Descripción:
FUSE SQUARE 355A 500VAC RECT
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications -
Response Time Slow Blow
Approval Agency VDE
Current Rating (Amps) 355A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.559" L x 2.362" W x 2.087" H (65.00mm x 60.00mm x 53.00mm)
Product Status Obsolete
Series NH2
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 500 VAC