357B0202MXB251P22
Vishay Spectrol
Producto No:
357B0202MXB251P22
Fabricante:
Vishay Spectrol
Descripción:
POT PLASTIC LINEAR
En stock : 90
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.866" (22.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Active
Rotation Continuous
Series 357
Power (Watts) 1W
Mfr Vishay Spectrol
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 2k
Size - Body Round - 0.875" Dia (22.23mm)