35NH00GR-6
Altech Corporation
Producto No:
35NH00GR-6
Fabricante:
Altech Corporation
Descripción:
FUSE SQUARE 35A 660VAC RECT
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications -
Response Time Fast Blow
Approval Agency VDE
Current Rating (Amps) 35A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.047" L x 1.673" W x 1.102" H (52.00mm x 42.50mm x 28.00mm)
Product Status Active
Series NH00
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 660 VAC