36501E3N6JTDG
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
36501E3N6JTDG
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 3.6NH 840MA 66MOHM SMD
En stock : 4009
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 19 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Inductance 3.6 nH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.8GHz