36501J30NGTDG
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
36501J30NGTDG
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 30NH 600MA 150MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 37 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 30 nH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.8GHz