36502A22NJTDG
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
36502A22NJTDG
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 22NH 500MA 220MOHM SMD
En stock : 578
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 55 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 22 nH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.6GHz