36502A2R7GTDG
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
36502A2R7GTDG
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 150MA 2.95OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Q @ Freq 16 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.95Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 50MHz