36502C5R6JTDG
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
36502C5R6JTDG
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 240MA 4 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 16 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Inductance 5.6 µH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz