36DX343G015AF2A
Vishay Sprague
Producto No:
36DX343G015AF2A
Descripción:
CAP ALUM 34000UF 15V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.752" (146.10mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.453" Dia (36.90mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 36DX
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 34000 µF