36DY154F060DJ2A
Vishay Sprague
Producto No:
36DY154F060DJ2A
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 150000UF 60V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.752" (222.30mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 60 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.079" Dia (78.20mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 36DY
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 150000 µF