36DY184F6R3BM2A
Vishay Sprague
Producto No:
36DY184F6R3BM2A
Descripción:
CAP ALUM 180000UF 6.3V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.752" (69.90mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.079" Dia (52.80mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 36DY
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 180000 µF