Hogar / Tape / 372-CLEAR-48MMX50M
minImg
372-CLEAR-48MMX50M
3M
Producto No:
372-CLEAR-48MMX50M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE BOX SEALING 1.89"X 54.7YD
Guía del usuario
Usage Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm)
Thickness 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Series Scotch® 372
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)