Hogar / Tape / 375-CLEAR-72MMX50M
minImg
375-CLEAR-72MMX50M
3M
Producto No:
375-CLEAR-72MMX50M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE BOX SEALING 2.83"X 54.7YD
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Usage Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0011" (1.1 mils, 0.028mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0031" (3.1 mils, 0.079mm)
Series Scotch® 375
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 2.83" (72.00mm)