3801A/16-300
3M
Producto No:
3801A/16-300
Fabricante:
3M
Descripción:
CBL RIBN 16COND 0.05 BLACK 300'
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Cable Type Flat Cable
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings UL Style 2651
Ribbon Thickness 0.039" (0.99mm)
First Conductor Mark -
Series 3801A
Length 300.0' (91.44m)
Ribbon Width 0.800" (20.32mm)
Voltage 300 V
Mfr 3M
Pitch 0.050" (1.27mm)
Conductor Strand 7 Strands / 34 AWG