38WKABR10KLF30
TT Electronics/BI
Producto No:
38WKABR10KLF30
Fabricante:
TT Electronics/BI
Descripción:
TRIMMER 10KOHM 0.15W PC PIN SIDE
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.406" x 0.177" Face (10.30mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series 38
Power (Watts) 0.15W