Hogar / Tape / 3939-96MMX54.8M
minImg
3939-96MMX54.8M
3M
Producto No:
3939-96MMX54.8M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE DUCT CLOTH SIL 3.78"X 60YDS
Guía del usuario
Usage Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive -
Color Silver
Backing, Carrier Polyethylene over Cloth
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0090" (9.0 mils, 0.229mm)
Series 3939
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Duct Tape
Width 3.78" (96.00mm)