39D118G050HP6
Vishay Sprague
Producto No:
39D118G050HP6
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP ALUM 1100UF 50V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.886" Dia x 2.642" L (22.50mm x 67.10mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. 500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 39D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1100 µF