Hogar / Tape / 3M 1205 CIRCLE-0.500"-2000
minImg
3M 1205 CIRCLE-0.500"-2000
3M (TC)
Producto No:
3M 1205 CIRCLE-0.500"-2000
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE ELECT AMB 1/2" DIA 2000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Series 1205
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 32°F ~ 311°F (0°C ~ 155°C)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Tape Type Electrical
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia