3M 1345 CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 1345 CIRCLE-0.75"-250
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
RF EMI SHLDING SHEET 0.75" 250PK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Shape Circular
Material Embossed Tin-Plated Copper Foil
Thickness - Overall 0.004" (0.09mm)
Product Status Active
Series 1345
Type Shielding Sheet
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Width 0.750" (19.05mm)