Hogar / Tape / 3M 1430 CIRCLE-0.313"-2000
minImg
3M 1430 CIRCLE-0.313"-2000
3M (TC)
Producto No:
3M 1430 CIRCLE-0.313"-2000
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE ALUM FOIL 5/16" DIA 2000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum, Dead Soft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm)
Series 1430
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 0.31" (7.87mm) 5/16" dia