Hogar / Tape / 3M 3380 CIRCLE-0.75"-1000
minImg
3M 3380 CIRCLE-0.75"-1000
3M (TC)
Producto No:
3M 3380 CIRCLE-0.75"-1000
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE ALUM FOIL 3/4" DIA 1000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0033" (3.3 mils, 0.084mm)
Series 3380
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -30°F ~ 260°F (-34°C ~ 127°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia