Hogar / Tape / 3M 361 CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M 361 CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 361 CIRCLE-1.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE GLS CLOTH 1 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm)
Color White
Backing, Carrier Glass Cloth
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0064" (6.4 mils, 0.163mm)
Series 361
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 450°F (-54°C ~ 232°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Glass Cloth
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia