Hogar / Tape / 3M 401+ CIRCLE-2.500"-100
minImg
3M 401+ CIRCLE-2.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 401+ CIRCLE-2.500"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE GREEN 100/ROLL
Guía del usuario
Usage Masking, Protection, Sealing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Green
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm)
Series 401+
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -
Shelf Life 12 Months
Package -
Tape Type Masking
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia