Hogar / Tape / 3M 4026 CIRCLE-0.75"-250
minImg
3M 4026 CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 4026 CIRCLE-0.75"-250
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COATED 3/4" DIA 250/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Natural
Backing, Carrier Polyurethane Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Series 4026
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 220°F (104°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia