Hogar / Tape / 3M 4052 CIRCLE-0.5"-250
minImg
3M 4052 CIRCLE-0.5"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 4052 CIRCLE-0.5"-250
Descripción:
TAPE DBL COATED 1/2" DIA 250/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyurethane Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Series 4052
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 220°F (104°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia