Hogar / Tape / 3M 4056 CIRCLE-2.5"-100
minImg
3M 4056 CIRCLE-2.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 4056 CIRCLE-2.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 2 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyurethane Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Series 4056
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 220°F (104°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia