Hogar / Tape / 3M 420 CIRCLE-0.500"-2000
minImg
3M 420 CIRCLE-0.500"-2000
3M (TC)
Producto No:
3M 420 CIRCLE-0.500"-2000
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE LEAD FOIL 1/2" DIA 2000/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0021" (2.1 mils, 0.053mm)
Color Silver
Backing, Carrier Lead Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0047" (4.7 mils, 0.119mm)
Thickness 0.0068" (6.8 mils, 0.173mm)
Series 420
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 225°F (-50°C ~ 106°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Lead Foil
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia