Hogar / Tape / 3M 438 CIRCLE-3.500"-100
minImg
3M 438 CIRCLE-3.500"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 438 CIRCLE-3.500"-100
Descripción:
TAPE ALUM FOIL 3 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm)
Series 438
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia