Hogar / Tape / 3M 4466B CIRCLE-3.5"-100
minImg
3M 4466B CIRCLE-3.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 4466B CIRCLE-3.5"-100
Descripción:
TAPE DBL COAT 3 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyethylene Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Series 4466B
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 120°F (49°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 3.50" (88.90mm) 3 1/2" dia