Hogar / Tape / 3M 4646 CIRCLE-0.5"-250
minImg
3M 4646 CIRCLE-0.5"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 4646 CIRCLE-0.5"-250
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT GRY 1/2" DIA 250PK
Guía del usuario
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Series VHB™ 4646
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2" dia