Hogar / Tape / 3M 4910 CIRCLE-0.75"-250
minImg
3M 4910 CIRCLE-0.75"-250
3M (TC)
Producto No:
3M 4910 CIRCLE-0.75"-250
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT CLR 3/4" DIA 250PK
Guía del usuario
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0400" (40.0 mils, 1.016mm)
Series VHB™ 4910
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia