Hogar / Tape / 3M 4929 CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M 4929 CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 4929 CIRCLE-1.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COATED 1 1/2" DIA 100PK
Guía del usuario
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Series VHB™ 4929
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia