Hogar / Tape / 3M 4929 CIRCLE-2.5"-100
minImg
3M 4929 CIRCLE-2.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 4929 CIRCLE-2.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 2 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0230" (23.0 mils, 0.584mm)
Color Black
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Series VHB™ 4929
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 2.50" (63.50mm) 2 1/2" dia