Hogar / Tape / 3M 4951 CIRCLE-1.5"-5
minImg
3M 4951 CIRCLE-1.5"-5
3M (TC)
Producto No:
3M 4951 CIRCLE-1.5"-5
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COATED 1 1/2" DIA 5/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0430" (43.0 mils, 1.092mm)
Color White
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ 4951
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia