Hogar / Tape / 3M 4952 CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M 4952 CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 4952 CIRCLE-1.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0420" (42.0 mils, 1.067mm)
Color White
Backing, Carrier Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ 4952
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 160°F (71°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia