Hogar / Tape / 3M 4959 CIRCLE-1.5"-100
minImg
3M 4959 CIRCLE-1.5"-100
3M (TC)
Producto No:
3M 4959 CIRCLE-1.5"-100
Fabricante:
3M (TC)
Descripción:
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.1180" (118.0 mils, 2.997mm)
Color White
Backing, Carrier Polyester Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness 0.1200" (120.0 mils, 3.048mm)
Series VHB™ 4959
Length -
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia